Rss

Hale z płyty warstwowej

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których można zbudować halę przemysłową.

Jednym z takich materiałów jest płyta warstwowa. Wyróżniamy różne typy płyt warstwowych, ze względu materiał termoizolacyjny, stanowiący jej rdzeń. Stąd też znaczne rozbieżności cenowe oraz szeroka gama możliwości. Płyty warstwowe, pełnią bowiem funkcję i izolacyjną i konstrukcyjną, stanowiąc materiał budowlany zarówno dla hal namiotowych, jak i stalowych.

Płyta warstwowa w halach stalowych

W przypadku hali stalowej, płyty warstwowe, podobnie jak blachy trapezowe, wykorzystuje się do obudowy ścian oraz do budowy dachu. Głównym elementem takich hal są, jak wiadomo, konstrukcje stalowe, które mogą być kratownicowe bądź blachownicowe. Jeśli zdecydujemy się na halę stalową (jaki to rodzaj hal zobacz tu ->hale stalowe Amwin<- )z obudową z płyt warstwowych, możemy być spokojni o komfort termiczny, oraz o ochronę przed hałasem i nadmiernymi drganiami. Dla tych, którym zależy na szczególnej ognioodporności konstrukcji, najlepszym rozwiązaniem będą płyty z rdzeniem z wełny mineralnej. Z podobnym skutkiem, konstrukcje stalowe można obudować płytami z rdzeniem poliuretanowym PIR. Szczególnie jednak poleca się je do pokrycia dachu, w razie pożaru, opóźni to bowiem jego zawalenie, stwarzając możliwość ucieczki.

Ze względu na słabsze właściwości, najkorzystniejszym finansowo materiałem są płyty z rdzeniem styropianowym.

Warto zaznaczyć, że płyty warstwowe pozwalają na zmianę rozmiarów i położenia hali, bez utraty jej parametrów izolacyjnych. Jest to możliwe, dzięki łatwości montażu i demontażu płyt, wraz z konstrukcją.

Kolejną zaletą jest szeroka gama dostępnych kolorów, pozwalających uzyskać imponujący efekt.

Płyta warstwowa w halach namiotowych

Hale namiotowe, charakteryzują konstrukcje stalowe bądź aluminiowe. Płyty warstwowe są tu wykorzystywane do pokrycia ścian, obok plandeki PCV i blachy trapezowej. Płyty są idealne przy stawianiu hali termicznej z dachem pneumatycznym. Pokrycie ścian płytami warstwowymi, świetnie dopełnia funkcji dachu, zapewniając komfort cieplny przez cały rok. Tak więc taka hala jest nie tylko stabilna i mocna, ale też zapewnia suche, odpowiednie pod względem temperatury środowisko.

Przeznaczenie hal z płyty warstwowej

Hale z płyty warstwowej mogą pełnić wiele funkcji, począwszy od magazynowych, a skończywszy na rekreacyjnych. Płyty gwarantują bowiem korzystny mikroklimat zarówno dla różnorakich produktów, jak i dla samych ludzi. Dlatego z udziałem płyt warstwowych powstaje wiele centrów logistycznych, hal produkcyjnych, hal do przetwórstwa żywności, pomieszczeń administracyjnych, a nawet hal sportowo-widowiskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.