Rss

Ogród zimowy, wady i zalety.

Ogrody zimowe mogą mieć formę zielonych ogrodów na dachach budynków bądź przeszklonych pomieszczeń zlokalizowanych na parterze. Każde rozwiązanie ma oczywiście zarówno swoje zalety, jak i wady.

Ogród zimowy to doskonały pomysł nie tylko na zaaranżowanie wnętrza. Przede wszystkim to szansa na stworzenie pomieszczenia, w którym zielono jest przez cały rok. Ogrody zimowe doskonale sprawdzają się jako miejsce wypoczynku i relaksu, w szczególności zima i późną jesienią. Poza tym oranżerie z uwagi na fakt, że są przeszklone, nadają wyjątkowego uroku każdemu domu, nie zależnie od jego stylu. Co ciekawe, obecność w budynku ogrodu zimowego znacznie podnosi wartość całej nieruchomości. Są one bowiem wciąż nowością na polskim rynku, która wpływają pozytywnie na prestiż. Poza tym przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie. Zaletą jest także to, że oranżerie są mało znane i w związku z tym dość mało popularne. Dlatego też prezentują się oryginalnie i są niejako synonimem luksusu. Zresztą zobacz sam jak to wygląda w praktyce Wintergarten

Jednak nie oznacza to, że ogrody zimowe są pozbawione wad. Na pewno nie sprawdzają się w budynkach o stosunkowo niewielkiej powierzchni do zagospodarowania. Oranżeria, aby prezentować się efektownie, potrzebuje dość dużej przestrzeni i powierzchni. Nie można zapominać także, że ogrody zimowe są wciąż dość drogie. Koszty związane z budową dodatkowego pomieszczenia lub przystosowaniem pomieszczenia już istniejącego do celu ogrodu zimowego na pewno nie należą do najniższych. Trzeba liczyć się z dużymi kosztami i to nie tylko robót budowlanych. Spore wydatki związane są z materiałem, a poza tym również z zakupem roślinności, ich odpowiednią pielęgnacją oraz utrzymaniem. Całość generuje stałe, comiesięczne wydatki. Ponadto nie wolno zapominać również o czasie, który jest potrzebny na to całe przedsięwzięcie. Projekt, budowa,  a później utrzymanie wymaga wielu godzin.

Mimo że ogrody zimowe generują duże koszty, a poza tym potrzebują sporej powierzchni i zabierają sporo czasu, to wciąż zyskują nowych wielbicieli. Zalety tego rozwiązania są bowiem znacznie większe niż wady. W końcu ogród zimowy to szansa na obcowanie z zieloną roślinnością przez cały rok. Stanowi poza tym doskonałe miejsce do codziennego odpoczynku. Warto pamiętać również, że oranżerie wciąż kojarzą się z czymś luksusowym i prestiżowym. Podnoszą także wartość nieruchomości, co też ma duże znaczenie. Jak najbardziej warto więc rozważyć takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli można sobie na to z różnych względów pozwolić. Nic tak nie poprawia humoru, jak taka domowa oaza spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.