Rss

Archives for : Diety

Paleo dieta- co to jest?

Paleo dieta to modny trend ostatnich lat, na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz nabraniu formy. Jest to także sposób na odzyskanie zdrowia, w szczególności w kontekście pracy tarczycy, cukrzycy oraz chorób autoimmunologicznych.
W paleo diecie chodzi o koncepcje odżywania się, wyjętej rodem z czasów starożytnych. Nazywana jest także dietą pierwotną. Nasi przodkowie żywili się głównie roślinami, surowym mięsem oraz owocami. Bardzie jednak przypomina to styl życia, niż plan żywieniowy. Przede wszystkim z diety należy wykluczyć zboża oraz nabiał, a piramida żywieniowa jest odwrócona: podstawą diety jest zdrowy tłuszcz (olej kokosowy, oliwa z oliwek, masło, masło ghee) , następnie jest mięso oraz warzywa i na tym się kończy. Problemem dla większości ludzi jest niskie spożycie węglowodanów, które przeważnie jedyny źródłem energii  dla ludzi.

Jednak badania wykazały, że wystarczy 5 dni, żeby przestawić się z spalania węglowodanów na spalanie tłuszczy. Jednak nie powinniśmy schodzić poniżej 140 g na dzień, aby nie wejść w stan ketozy. Właściwie jest to dieta, dzięki której będziemy jeść jak najbardziej naturalnie, unikając złych produktów jesteśmy w stanie zrzucić zbędne kilogramy i się poczuć lepiej. Także ustabilizujemy poziom cukru we krwi. Wielu zwolenników paleo diety także mówi o poprawie koncentracji, wzroście energii, także często jest spotykany przyrost tkanki mięśniowej. Paleo dieta, odpowiednio zbilansowana jest dla wszystkich, którzy chcą odzyskać zdrowie i schudnąć.